Çarşamba , Şubat 1 2023
Home / Güncel / HDP’NİN YANINDAYIZ, YANINDA OLACAĞIZ!

HDP’NİN YANINDAYIZ, YANINDA OLACAĞIZ!

HDP’NİN YANINDAYIZ, YANINDA OLACAĞIZ!
5 yıldır sistematik olarak HDP’ye saldıran Faşist rejim saldırılarına bir yenisini ekledi. 7 ilde yapılan operasyonlarda HDP’de yöneticilik, milletvekilliği, belediye başkanlığı yapmış ya da helen yapmakta olan çok sayıda kadın ve erkek politikacı gözaltına alındı.

Faşist rejim bunu hep yapıyor. Eli altındaki yargıyı, polisi, bürokrasiyi daha da faşistleştiren mevcut hükümet bu güçleri sadece faşist devletin değil, kendi iktidarının da kılıcı gibi kullannıyor. Bu kılıcı her sallayışında onlarca, yüzlerce devrimci, demokrat, Kürt ve öteki muhalifleri vuruyor.

12 Eylül rejiminin Anayasası üzerinde yapılan değişiklikleklerle daha beter hale getirildi. Siyasi partiler yasası, seçim yasası, ceza yasası, yerel yönetim yasaları ve daha sayısız yasanın özü ve biçimi ince ince işlenerek eskilerine rahmet okutacak derecede rafine faşist hale getirildi. Ortada burjuva demokrasisi, güçler ayrılığı, yargının, yasamanın bağımsızlığı, denetleme – dengeleme mekanizmaları diye bir şey kalmadı. Yürütmenin, yasamanın, yargının, bürokrasinin, kısacası herşeyin başı faşist diktatör Erdoğan ve onun kapıkulları devleti, sistemi, düzeni baştanbaşa değiştirdi; Türk – İslam sentezi anlayışına dayalı faşist niteliğe kavuşturdu.

Hükümet 6–8 Ekim Kobane protestolarını bahane gösteriyor. İŞİD’i Kobane üzerine saldırtan Erdoğan ve hempaları bu saldırının Kürdistan’nın bütün parçalarında, dünyanın dört bir yanında yarattığı tepkilerin ülkemizde su yüzüne vurmasını hazmedememiş; şiddetle üzerine gitmişti. Şimdi de intikam alıyor; kendi suçunun cezasını HDP’ye kesiyor.

Erdoğan ve hempaları tedirgin, paranoya içindeler. Ellerine geçen iktidarı ve onun nimetlerini ilelebet korumak, baki kılmak istiyorlar. Kürdistan ve Türkiye halklarının devrimci – demokratik birikiminden, alttan alta ısınan öfke ve tepki haraketinden korkuyorlar. 12 Mart faşizminin, MC iktidarlarının, 70’li yılların sivil ve resmi faşist saldırı kombinezosyanlarının, 12 Eylül askeri faşizmi ve onu izleyen Özallı, Demirelli, Çillerli, Erbakanlı devirlerin, hatta kendi 18 yıllık iktidarlarının halklarımızı dize getirmek için giriştiği terör, zulüm ve katliamların hiç birinin istenen amaca erişmediğini, halklarımıza boyun eğdirmediğini biliyorlar. Gezi direnişinin korkusu yüreklerindedir, 7 Haziran 2015 seçim sonuçları halen uykularını kaçırıyor; son yıllardaki bütün referandumlarda, seçimlerde hep kaybettiklerini, badireyi ancak terör ve hileyle kılpayı atlattıklarını, daha da olmadı seçim sonuçlarını hiçe sayıp seçimleri tekrarlayarak, o da olmadı mı seçilmiş milletvekillerini, belediye başkanlarını hapsederek, belediyelere kayyum atayarak günü kurtarmaya çalıştıklarını dünya alem biliyor.

HDP’ye saldırılar bitmiyor; bitmeyecek. Faşist rejim son 30 yılın tecrübeleriyle biliyor ki parti kapatmalar, hele de Kürt partilerini kapatmalar boşunadır. Kökleri halkımızın ulusal özgürlük, adalet ve toplumsal kurtuluş özleminin derinliklerinde olan Kürt devrimci demokrat örgüt ve partilerini kapmak istedikleri sonucu vermiyor; kapatılanın yerine hemen yenisi kuruluyor. O yüzden sömürgeci faşist devlet artık parti kapatmıyor, sürekli darbe vurarak, sürekli taciz ederek, sürekli budayarak kurutmaya çalışıyor. Ancak hiçbiri sökmedi, sökmeyecek. HDP bitmedi, bitmeyecek. Halkımız susmadı, susmayacak.

HDP’nin yanındayız, yanında olacağız. HDP’yi var eden, yaşatan, bugüne dek getiren halkımız da HDP’nin yanındadır.

25 Eylül 2020
Partiya Kominista Kurdistan
(KKP)
Merkez Komitesi adına
Genel Sekreter
Xelil Haza

#HDPsusturulamaz

Bölüme ait diğer yazılardan!

KİMYASAL SİLAH KULLANAN FAŞİST TC DEVLETİNE KARŞI HEP BİRLİKTE SESİMİZİ YÜKSELTELİM !

KİMYASAL SİLAH KULLANAN FAŞİST TC DEVLETİNE KARŞI HEP BİRLİKTE SESİMİZİ YÜKSELTELİM ! Sömürgeci Türk devletinin …