Home / Güncel / HDP SUSTURULAMAZ, HALKLARIN BİRLEŞİK MÜCADELESİ ENGELLENEMEZ!

HDP SUSTURULAMAZ, HALKLARIN BİRLEŞİK MÜCADELESİ ENGELLENEMEZ!

HDP SUSTURULAMAZ, HALKLARIN BİRLEŞİK MÜCADELESİ ENGELLENEMEZ!
Faşist AKP/MHP iktidarı ve Türkiye devleti ülke içinde ve tüm bölgede savaş ve çatışma politikalarını aralıksız devam ettiriyor.
Ekonomik, siyasi, insani ve ekolojik açıdan tıkanan AKP-MHP iktidarı, çareyi, kendisi için en büyük tehlike olan Türkiye halklarının ve ezilenlerinin birleşik örgütlenmesi HDP’yi yok etmekte görüyor. Bunun için aralıksız, siyasal soykırım saldırıları yapmaktadır.
Yaz başında Rojbin Çetin’e evinde 3,5 saat köpekli işkence… Geçtiğimiz hafta iki yoksul Kürt köylüsü Osman Şiban ile Servet Turgut’un işkence yapılarak helikopterden atılması… Bu sabah da Kobane eylemleri bahane edilerek içlerinde dönemin HDP MYK üyelerinin de bulunduğu 82 kişi hakkında gözaltı kararı çıkartılmıştır. Bu arkadaşlardan 11’i o dönemin HDP MYK üyeleri olmak üzere 17 kişi gözaltına alınmıştır. Yapilan bu son saldırı belirtilen saldırıların en insanlık dışı örneği olmuştur.
AKP-MHP İktidarı içinde bulunduğu düşüş ve kriz sürecini engelleyemediği için kendisini devirecek hamleyi yapabilecek siyasal özneleri, devrimci demokratik muhalefeti etkisiz hale getirmeye, yok etmeye çabalıyor.
Bu süreçte en çok HDP’ye saldırıyor çünkü biliyor ki HDP’de birleşmiş olan halklarin iradesi bu diktatörlüğün sonunu getirecek olan en temel demokratik- toplumsal güçtür.
Dolayısıyla HDP’ye yapılan bu saldırı, basit bir siyasal soykırım operasyunu olmaktan daha fazlasını ifade etmektedir. AKP/MHP diktatörlüğü, yıkılışını geciktirmek, halkların geleceğini gasp etmek istemektedir.
O nedenle HDP’ye yapılan bu saldırıya karşı birleşik, kararlı ve net bir direnişle cevap verilmelidir.
Bugün HDP’ye yapılan bu saldırıya “ama” sız karşı koymak, demokrat olmanın en temel koşulu haline gelmiştir. HDP’li olmasa bile demokrasiyi, laikligi, adaleti ve eşitliği savunan herkesin, savunduğu değerlere sahip çıkabilmesi için HDP’ye yapılan bu saldırıya karşı çıkması gerekmektedir.
DİRENEREK KAZANACAGIZ
HDP DİRENEREK YARATILMIŞTIR, NE TESLİM ALABILIR NE BASTİRABİLİRSİNİZ.
HDP’Yİ SAVUNMAK DEMOKRASİYİ SAVUNMAKTIR

25 Eylül 2020

Bölüme ait diğer yazılardan!

KİMYASAL SİLAH KULLANAN FAŞİST TC DEVLETİNE KARŞI HEP BİRLİKTE SESİMİZİ YÜKSELTELİM !

KİMYASAL SİLAH KULLANAN FAŞİST TC DEVLETİNE KARŞI HEP BİRLİKTE SESİMİZİ YÜKSELTELİM ! Sömürgeci Türk devletinin …