Pazartesi , Haziran 5 2023
Home / Parti / Temel Metinler / FAŞİST ERDOĞAN’A ALMANYA’DA YER YOK

FAŞİST ERDOĞAN’A ALMANYA’DA YER YOK

Türkiye’nin faşist diktatörü Erdoğan 28 – 29 Eylül günlerinde Almanya’da.

Erdoğan Şengal’i, Kobani’yi, Palmira’yı, Musul’u, Rakka’yı yakıp yıkan, kadınlarını köle pazarında satan, kelle kesici, mabet – mezar – anıt yıkıcı İŞİD’in baş sponsoru.

Erdoğan Kuzey Kürdistan’da ‘’çökertme’’ savaşıyla Dersim dağlarını yakan, Hasankeyf’i, Sur’u, Cizre’yi, Gever’i yıkıp harabeye çeviren Vandal; Kürt gençlerini bodrum katlarında diri diri yaktıran, Taybet anaların cesetlerini günlerce caddede, Ceylan çocukların cesetlerini hafta boyunca buzdolabında beklettiren, Hacı Birlik’lerin boyunlarına ip takıp cansız bedenlerini panzerlerin peşinde sürükleten, katlettiği Kürt kadınlarının çıplak bedenlerini teşhir ettiren; Roboski’de onlarca Kürdü uçak bombalarıyla parçalattıran bir baş katil.

Erdoğan 7 yıldır Suriye’yi mahveden iç savaşın sorumlularından ve islamcı teröristlerin baş destekçisi.

Erdoğan Afrin’i işgal ve ilhak eden bir saldırgan; bir savaş suçlusu.

Erdoğan Kürt milletvekillerini, belediye başkanlarını, politikacılarını zindanlara dolduran; binlerce akademisyen, öğretmen, kamu görevlisini keyfi şekilde işinden atıp açlığa mahkum ettiren bir özgürlük ve ekmek düşmanı.

Erdoğan Türkiye’yi babasının malı gibi talan eden bir hırsız ve yağmacı. Erdoğan kölelik koşullarına itiraz eden işçilere gaz bombaları ve TOMAlarla saldıran bir haydut.

Erdoğan Türk Hitler’i.

Hitler’i tarihe gömmüş Alman halkı Türk Hitler’ine ev sahipliği yapacak mı?

İşçilerin düşmanı, Kürtlerin katili, halkının haramisi Erdoğan’ı ağırlayacak mı?

Hayır! Alman halkı buna göz yumamaz. Başbakan Merkel ve cumhurbaşkanı Steinmeier basit hesaplar güdebilir; küçük çıkarlar uğruna Erdoğan’a el uzatabilir. Onun Suriye’de ve Kürdistan’da yerinden yurdundan ettiği insanlarla Avrupayı sığınmacı akınına uğratacağı şantajına boyun eğebilir.

Ama Alman toplumu buna göz yumamaz, izin veremez. Onun kirli ve kanlı elini tutamaz tutmayacak. Onunla aynı havayı teneffüs etmeyecek edenlerden de gün geldiğinde hesap soracaktır.

Çünkü Erdoğan faşist, insanlık düşmanı, özgürlük düşmanı, savaş sevdalısı, Osmanlıcılık rüyaları taşıyan bir maceracıdır. Faşist maceracılara Almanya’da yer yoktur; olmamalıdır.

KAHROLSUN FAŞİZM VE ONUN İŞBİRLİKÇİLERİ

YAŞASIN HALKLARIN DEVRİMCİ ENTERNASYONALİZMİ

Partiya Kominista Kurdistan

KKP

Komitaya Navendi

Bölüme ait diğer yazılardan!

KKP 9. KONGRE SONUÇ BİLDİRİSİ KAMUOYUNA DUYURULUR!

KAMUOYUNA DUYURULUR Kürdistan, Türkiye ve Dünya devrimci kamuoyuna duyrulur. Partîya Komûnîst a Kurdistan (KKP) 9. …